Gera idėja

3/06/2011

Įdarytas avokadas su lašiša

Mėgstu sveiką, šviežų ir naturalų maistą, labai mėgstu daržoves ir vaisius… Bet, aišku, kartais leidžiu sau kokį nors kapriziuką. Bet dabar ne apie tai. Dedikuoju šį įrašą avokadui.
Truputis informacijos apie avokado vaisių

Avokado vaisius yra kilęs iš Meksiko, Kolumbijos ir Venesuelos ir vėliau į Europą buvo atvežtas ispanų. Šis vaisius duoda daug energijos ir yra tarsi augalinės kilmės sviestas.
Avokadas turi šiuos vitaminus: E, A, B1, B2, B3, D ir mažesnį kiekį vitamino C. Taip par turi geležies, folinės rūgšties, fosforo, magnio.
Šis vaisius tam tikra prasme gali būti naudojamas vietoj gyvulinės kilmės riebalų, nes daugiausiai turi gerųjų mononesočiųjų riebalų ir mažina blogajį cholesterolį.
Savo savybėmis, avokadas yra rekomenduojamas žmonėms, sergantiems diabetu dėl gebėjimo subalansuoti cukraus kiekį kraujyje, nėščioms moterims, dėl didelio kiekio folinės rūgšties, dėl didelio kiekio vitamino E - avokadas yra pagrindinis antioksidantas, sąjungininkas prieš vėžį ir senėjimą. Dėl turimo magnio kiekio, šis vaisius yra naudingas kaulų ir dantų augimui, stiprina imunitetą, labai gerai žarnynui. Avokade gausu lecitino, kuris reguliuoja medžiagų apykaitą, aktyvina smegenų ląstelių veiklą, valo kraujagyslių sieneles, saugo kepenis nuo riebalų.

Tačiau, nepatartina piktnaudžiauti šiuo vaisiu dėl jo turimų kalorijų kiekio. Taip pat, nerekomenduojama maišyti su kitu riebiu maistu ar riebiais padažais (majonezu ir pan.).
Avokadas geriausias valgymui, kai yra pilnai prinokęs – vidus minkštas, kurį galima lengvai atskirti nuo kaulo ir iškabinti su šaukštu.
Vaisių perpjovus, jis labai greitai oksiduojasi. Tad norint, kad avokadas išsilaikytų keletą dienų šaldytuve, rekomenduojama apšlakstyti jį citrinos sultimis (taip jis neparuduos ir nepraras savo naudingų medžiagų) ir suvynioti į maistinę plėvelę.
Escuchar
Leer fonéticamente

Palieku labai skanų ir paprastą receptą su avokadu.





Įdarytas avokadas su lašiša

1 avokadas
90 g rūkytos lašišos
½ a. š. grūdėtų garstyčių
1 a. š. brendžio
½ a. š.  citrinos sulčių
½ a. š. modemos acto
2 a. š. Extra Virgen alyvuogių aliejus
Žiupsnelis maltų juodųjų pipirų
Žiupsnelis druskos

Dubenyje sumaišyti garstyčias, brendį, citrinos sultis, actą, aliejų, pipirus su druska. Perpjauti avokadą per pusę išilgai, išimti kaulą ir iškabinti minkštimą su šaukštu. Minkštimą supjaustyti plonomis skilelėmis ir sumaišyti su iš anksto supjaustyta lašiša ir padarytu padažu. Šiuo įdaru užpildyti avokado tuščias puseles. Šį užkandį galima valgyti vieną arba tepti ant paskrudintos baltos duonos.
Kitą dieną šovė idėja lašišą pakeisti ančiuviais (aliejuje). Padarytą užkandį tepėme ant skrudintos duonos ir buvo labai labai labai skanu, nes dievinu ančiuvius











Receptas paimtas iš Recetas


Me gusta la comida sana, fresca y natural, me encanta la verdura, fruta… Pero, desde luego, alguna vez me permito algún caprichito. Pero ahora no es el caso. Quiero dedicar esta entrada para el aguacate

Un poco sobre el aguacate

El origen de aguacate es de México, Colombia y Venezuela, y fueron los españoles quienes lo introdujeron en Europa. Es un fruto muy energético, como una mantequilla vegetal.

El aguacate contiene vitaminas E, A, B1, B2, B3, D, y en menor cantidad C. También tiene  hierro, fósforo, magnesio, ácido fólico, Niacina, Biotina.
El aguacate posee mayoritariamente grasas monoinsaturadas que no favorecen la formación de colesterol, al contrario de las grasas animales que sí lo favorecen. Por sus propiedades es muy bueno para la salud, y es recomendado para los diabéticos, por su capacidad equilibrante de azúcar en la sangre, para las embarazadas por su alto contenido de acido fólico. Por su alto contenido de vitamina E es uno de los grandes antioxidantes, aliados contra el cáncer y envejecimiento. Por el contenido de magnesio, este fruto es muy  bueno para el crecimiento de huesos y dientes, mejora la inmunidad, mejora el transito intestinal y posee un suave efecto laxante.

No es recomendable abusar de este fruto por las calorías que posee. Tampoco se recomienda combinarlo con otros alimentos grasientos, ni mezclarse con otras salsas grasientas (mayonesa y etc.)
El mejor punto de madurez para comerlo, es cuando la pulpa está blanda y permite sacarla y separarla fácilmente del hueso con una cuchara. Una vez abierto se oxida muy rápido y para su mejor conservación es recomendable echar unas gotas de limón y envolverlo con un plástico.


La información es de Botanical-online 


Aquí dejo una de las recetas buenísimas con aguacate.

Aguacate relleno con salmón

1 aguacate
90 gr. de salmón ahumado*
½ cucharadita de mostaza granulada
1 cucharadita de coñac
½ cucharadita del zumo de limón
½ cucharadita de vinagre de modema
2 cucharaditas de aceite de oliva extra virgen
1 pizca de pimienta negra molida
1 pizca de sal

Poner la mostaza, el coñac, zumo de limón, el vinagre, el aceite, la pimienta y  la sal en un bol y mezclar todo bien.
Abrir el aguacate por la mitad, quitar el hueso y sacar la pulpa con una cuchara. Partir la pulpa en láminas y mezclar con el salmón previamente cortado y la salsa, y rellenar el aguacate. Se puede comer sólo o untar encima del pan tostado.
El otro día cambié el salmón por unas anchoas y lo unté en pan tostado. ¡Me encanto!


* El salmón ahumado está hecho por mi, lo hago con una sal preparada de Mercadona. Queda muy rico y mejor que el que ya viene ahumado. 

La receta es de Recetas

 

No comments: